कक्षा १२ को नतिजा भदौ १५ सम्म आउने

दाङ, भदौ ३ ।
कक्षा १२ को नजिता भदौ १५ को आसपासमा आउने भएको छ । जेठको १६ गतेदेखि भएको परीक्षाको अन्तिम नतिजा निकाल्ने गरी काम भइरहेको भन्दै भदौ १५ सम्म नतिजा आउने राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डका अध्यक्ष महाश्रम शर्मा जानकारी दिनुभयो ।

यसवर्षदेखि नतिजामा विद्यार्थीहरूले विगतमा जस्तै लेटर ग्रेडिङ अनुसारको परीक्षाफल प्राप्त गरे पनि नन–ग्रेडिङ समेत हुने र त्यस्तो भएमा विद्यार्थीले पुन परीक्षा दिनुपर्ने नियम लागु भएको उहाँले बताउनुभयो । तर कुनै विषयमा ३५ प्रतिशत भन्दा कम अङ्क आएमा त्यसलाई ग्रेड दिइँदैन र नन–ग्रेडिङ हुन्छ।

बिज्ञापन

नन–ग्रेडिङ पाएका विद्यार्थीले पुन बोर्ड परीक्षा दिनुपर्ने शर्माले जानकारी दिनुभएको बीबीसी नेपाली सेवाले लेखेको छ ।

ताजा

संबन्धित समाचार

pokhara

पोखरामा विमान दुर्घटना,आन्तरिक तर्फ इतिहासकै ठूलो क्षति

rekha-sharma-and-shankar-pokheral

नेकपा माओवादी केन्द्रकी रेखा शर्माले फराकिलो अग्रता

ghi

डिभाईन टेम्पल एकेडेमीमा मेगा बैंकको बित्तिय साक्षरता कार्यक्रम

sandeep

सन्दीप लामिछानेलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउन अदालतको आदेश